Rozmawiając  na terminalach bardzo często słyszy się pytanie:

  - A jak szybko rozładujecie/załadujecie pociąg?

 I tutaj zazwyczaj podają ogólne odpowiedzi – to zależy od… , zazwyczaj zajmuje nam to  X godzin...,  jest wiele czynników wpływających na rozładunek… i na końcu jest mowa o kilku godzinach.

 

A gdyby mieć narzędzie, które pozwoli nam na przygotowanie modelu rozładunku pociągu i przeanalizowania różnych wariantów rozładunku i przygotowanie najbardziej odpowiedniej metody dla naszego terminala w zależności od możliwości operacyjnych i lokalizacyjnych?

 

Zazwyczaj taki model jest w głowie zarządzającego terminalem  - ale jak go przekazać pracownikom w taki sposób, aby to zrozumieli? Jak przekazać to pracownikom, którzy na terminalu nie pracują od kilku lat? Ile razy po rozładunku pociągu konfrontacja zaleceń i rzeczywistości jest odmienna? W jaki sposób sprawdzić czy pociąg został faktycznie tak obsłużony? A w jaki sposób przekazać to do systemów IT oraz urządzeń automatyki?

 

Obecne narzędzia modelowania symulacyjnego pozwalają na wybranie i przygotowanie odpowiedniego modelu na podstawie wielu możliwości oraz przekazanie jasnych instrukcji dla pracowników jak również wprowadzić odpowiednie dane do systemów IT.

 

Modelowanie symulacyjne to narzędzie pozwalające sprawdzanie i ocenianie przydatności zarówno inwestycji w nowe zasoby jak również, w sposób „bezinwazyjny” w funkcjonowanie terminala, sprawdzanie pomysłów i zmian w organizacji, zasobach oraz możliwych unowocześnieniach.

 

Przygotowanie podstawowych danych terminala i możliwości operacyjnych jest operacja jednorazową – następne fazy zmian, przygotowywania nowych koncepcji może być przygotowywane w sposób bardzo dynamiczny – a efekty zmian natychmiast widoczne w kluczowych parametrach efektywności i produktywności terminala.

 

Zapraszam do kontaktu i sprawdzenie możliwości przygotowania spersonalizowanego narzędzia!

 

 

13 lipca 2021

Kolejna odsłona modelowania symulacyjnego

  1. pl
  2. en

AKTUALNOŚCI